Oprysk pszenicy preparatem na chwasty

Na ten moment pszenica należy do najbardziej popularnych i najczęściej uprawianych zbóż na świecie. Również w Polsce jej uprawą zajmuje się wielu rolników, a nasz kraj należy do największych producentów tego zboża na świecie. Strategiczne znaczenie pszenicy jest podyktowane jej pozycją w przemyśle spożywczym.

Z ziaren wytwarza się chociażby najpopularniejszą w świecie mąkę, która służy do wypieku chleba, bułek, ciastek i wielu innych zastosowań. Dla każdego rolnika pole pszenicy jest oczkiem w głowie. Nikogo nie powinno dziwić, że rolnicy chcą jak najlepiej zadbać o swoje uprawy.

Pszenica nie jest zbożem szczególnie wymagającym – jego hodowla jest w miarę prosta, aczkolwiek jak każda inna roślina o dużej wartości pozostaje narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Pogoda może pszenicy bardzo zaszkodzić, ale nad nią nie mamy żadnej kontroli. Możemy jednak sprawić, aby chwasty mniej dawały się kłosom we znaki.

W tym celu trzeba sięgnąć po odpowiednie środki, których tak się składa nie brakuje. W nowoczesnym rolnictwie głównym sposobem na walkę z chwastami są regularne opryski dokonywane za pomocą odpowiedniego sprzętu. Powinien on być na wyposażeniu każdego gospodarza.

Co do konkretnych preparatów, rynek jest bardzo rozległy i kierując się specyfikacją producenta, łatwo dobierzemy odpowiedni. Jest jeszcze pytanie, kiedy pryskać? Eksperci zalecają, aby herbicydy zaaplikować na polu już jesienią.

Później może to nie przynieść pożądanych skutków. Oprysk można spokojnie wykonać od razu po siewie lub gdy rośliny zaczną wschodzić.